GS06E-11P1J
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
GS06E-11P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 7.5V 6W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications -
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CE, GS
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 2.60" L x 1.26" W x 1.67" H (66.0mm x 32.0mm x 42.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 800mA
Series GS06E (6W)
Power (Watts) 6 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized Europe
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 7.5V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC