GX-12MLU-J
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
GX-12MLU-J
Description:
SENSOR PROX INDUCT 6.4MM CYLIND
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable with Connector
Sensing Distance 0.252" (6.4mm)
Output Type NPN-NO, 2-Wire
Response Frequency 650Hz
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series GX
Package / Case Cylinder, Threaded - M12
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 24V