GX-H12A-C5
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
GX-H12A-C5
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP68
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.13" (3.3mm)
Output Type NPN-NO, 3-Wire
Response Frequency 500Hz
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series GX
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 24V