HC1206CG150J201
Meritek
Product No:
HC1206CG150J201
Description:
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 15 pF