HC1808CG151J202
Meritek
Product No:
HC1808CG151J202
Manufacturer:
Meritek
Description:
CAP CER 150PF 2KV C0G/NP0 1808
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series HC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 150 pF