HC1812CG271J201
Meritek
Product No:
HC1812CG271J201
Description:
CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
Series HC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 270 pF