HC2-HL-AC115V
Panasonic Electric Works
Product No:
HC2-HL-AC115V
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 115V
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style Plug In
Coil Current 11.4 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 34.5 VAC
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 115VAC
Must Operate Voltage 92 VAC