HC4E-H-DC110V
Panasonic Electric Works
Product No:
HC4E-H-DC110V
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 110VDC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Plug In
Coil Current 10 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 10 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 11 VDC
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 88 VDC