HC4E-L-AC115V
Panasonic Electric Works
Product No:
HC4E-L-AC115V
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 115VAC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Plug In
Coil Current 10.4 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 34.5 VAC
Coil Voltage 115VAC
Must Operate Voltage 92 VAC