HE2AN-S-AC240V
Panasonic Electric Works
Product No:
HE2AN-S-AC240V
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 240V
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 55°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 25 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 10.8 mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Must Release Voltage 36 VAC
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 168 VAC