HE2AN-SW-DC110V
Panasonic Electric Works
Product No:
HE2AN-SW-DC110V
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 110V
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 55°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 25 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 17.5 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 6.3 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 77 VDC