Home / RF Filters / HF0DA0740A700
minImg
HF0DA0740A700
KYOCERA AVX
Product No:
HF0DA0740A700
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
SIGNAL CONDITIONING 740 MHZ SIZE
User Guide
Insertion Loss 1.2dB
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.401" L x 0.156" W (10.20mm x 3.98mm)
Height (Max) 0.022" (0.56mm)
Product Status Active
Series HF
Package / Case 25-ULGA
Bandwidth -
Mfr KYOCERA AVX
Ripple -
Frequency 740MHz