HHR-210AHA01
Panasonic - BSG
Product No:
HHR-210AHA01
Manufacturer:
Panasonic - BSG
Description:
BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH A
User Guide
Standard Charge Current 210mA
Termination Style Flat Top (Non-Extending)
Discharge Rate 380mA
Battery Cell Size A
Voltage - Rated 1.2 V
Size / Dimension 0.67" Dia x 1.97" H (17.0mm x 50.0mm)