HHR-70AAAB7T
Panasonic - BSG
Product No:
HHR-70AAAB7T
Manufacturer:
Panasonic - BSG
Description:
BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
User Guide
Standard Charge Current 70mA
Termination Style Solder Tab
Discharge Rate 140mA
Battery Cell Size AAA
Voltage - Rated 1.2 V
Size / Dimension 0.41" Dia x 1.75" H (10.5mm x 44.5mm)