HIF2B-14D-2.54RB
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
HIF2B-14D-2.54RB
Description:
CONN DIP HDR IDC 14POS VERT
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Board-Side Pitch 0.100" (2.54mm)
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Series HIF2B
Cable Pitch 0.050" (1.27mm)