HIF7-80DA-1.27DSL(71)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
HIF7-80DA-1.27DSL(71)
Description:
CONN RCPT 80POS R/A GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.327" (8.30mm)
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Series HIF7
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.050" (1.27mm)