HJ2-AC200V-6
Panasonic Electric Works
Product No:
HJ2-AC200V-6
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 200V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style Plug In
Coil Current 5.7 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 35.09 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 60 VAC
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 200VAC
Must Operate Voltage 160 VAC