HMHA281R3V
onsemi
Product No:
HMHA281R3V
Manufacturer:
onsemi
Package:
4-Mini-Flat
Description:
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Current Transfer Ratio (Max) 600% @ 5mA
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) 3µs, 3µs
Output Type Transistor
Voltage - Isolation 3750Vrms
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 80V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-Mini-Flat
Series -
Current Transfer Ratio (Min) 50% @ 5mA
Package / Case 4-SOIC (0.173", 4.40mm Width)
Number of Channels 1
Mfr onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.3V (Max)
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 50mA
Vce Saturation (Max) 400mV
Turn On / Turn Off Time (Typ) -
Current - DC Forward (If) (Max) 50 mA