HQCCAM681GAH6A
KYOCERA AVX
Product No:
HQCCAM681GAH6A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 680PF 1KV P90 2325
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient P90
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Hi-Q®
Package / Case 2325 (5864 Metric)
Thickness (Max) 0.145" (3.68mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 680 pF