HR705-4PL-220VAC
Kacon
Product No:
HR705-4PL-220VAC
Manufacturer:
Kacon
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 220V
In Stock : 75
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 55°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style Plug In
Coil Current 4.1 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HR705
Operate Time 20 ms
Mfr Kacon
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 220VAC