HT13CN471KN
KEMET
Product No:
HT13CN471KN
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.260" L (3.43mm x 6.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series HTHP LDD Indust C0G HT200C
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 470 pF