HTE39-33KJ
Riedon
Product No:
HTE39-33KJ
Manufacturer:
Riedon
Package:
Axial
Description:
RES 33K OHM 5% 3W AXIAL
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 195°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.315" Dia x 1.535" L (8.00mm x 39.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 33 kOhms
Series HTE
Power (Watts) 3W