HV732BTTD7504F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HV732BTTD7504F
Package:
1206
Description:
RES 7.5M OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 9898
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 7.5 MOhms
Series HV73
Power (Watts) 0.25W, 1/4W