HV733ATTE155J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HV733ATTE155J
Description:
RES 1.5M OHM 5% 1W 2512
In Stock : 1730
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 1.5 MOhms
Series HV73
Power (Watts) 1W