HV73V1JTTD153J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HV73V1JTTD153J
Description:
RES 15K OHM 5% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 kOhms
Series HV73V
Power (Watts) 0.1W, 1/10W