HVLR1029F50M0K9
RESI
Product No:
HVLR1029F50M0K9
Description:
RES 50M OHM 1% 10W AXIAL
In Stock : 60
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.354" Dia x 4.016" L (9.00mm x 102.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 MOhms
Series HVLR
Power (Watts) 10W