HVLR1505F10M0K9
RESI
Product No:
HVLR1505F10M0K9
Manufacturer:
RESI
Package:
Axial
Description:
RES 10M OHM 1% 0.7W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 MOhms
Series HVLR
Power (Watts) 0.7W