HVLR3908F200MK9
RESI
Product No:
HVLR3908F200MK9
Description:
RES 200M OHM 1% 3W AXIAL
In Stock : 128
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.315" Dia x 1.535" L (8.00mm x 39.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 MOhms
Series HVLR
Power (Watts) 3W