HVLR7609F500MK9
RESI
Product No:
HVLR7609F500MK9
Manufacturer:
RESI
Package:
Axial
Description:
RES 500M OHM 1% 7.5W AXIAL
In Stock : 80
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.354" Dia x 2.992" L (9.00mm x 76.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 500 MOhms
Series HVLR
Power (Watts) 7.5W