HVS0805-10MJ1
Riedon
Product No:
HVS0805-10MJ1
Manufacturer:
Riedon
Package:
0805
Description:
RES SMD 10M OHM 5% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 10 MOhms
Series HVS
Power (Watts) 0.125W, 1/8W