IB0505LD-W25
Mornsun America, LLC
Product No:
IB0505LD-W25
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Description:
DC DC CONVERTER 1 OUTPUT 0.25W 5
User Guide
Voltage - Input (Max) 5.25V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 50mA
Voltage - Input (Min) 4.75V
Package / Case 14-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 56%
Mfr Mornsun America, LLC
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.79" L x 0.39" W x 0.28" H (20.0mm x 10.0mm x 7.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series IB_LD-W25 (250mW)
Power (Watts) 250 mW