ICL321R030-01
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product No:
ICL321R030-01
Description:
ICL 1 OHM 20% 30A 32MM
In Stock : 221
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series -
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Tolerance ±20%
Approval Agency -
Current - Steady State Max 30 A
Lead Spacing 0.310" (7.87mm)
Package Bulk
R @ 25°C 1 Ohms
Product Status Active
R @ Current 20 mOhms
Diameter 1.260" (32.00mm)