ICTE-022G
onsemi
Product No:
ICTE-022G
Manufacturer:
onsemi
Package:
Axial
Description:
TVS DIODE 22VWM 37.5VC AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 40A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 25.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Series Mosorb™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37.5V
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V