IDLV-25A-12
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
IDLV-25A-12
Description:
LED POWER SUPPLIES 21.6W 12V 1.8
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Terminal Block
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.33" L x 2.95" W x 0.87" H (110.0mm x 75.0mm x 22.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.8A
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series IDLV-25 (25W)
Power (Watts) 22 W
Type Constant Voltage
Efficiency 80%
Voltage - Output 12V