Home / Memory / IDT71V3558SA100BQ8
minImg
IDT71V3558SA100BQ8
Renesas Electronics America Inc
Product No:
IDT71V3558SA100BQ8
Package:
165-CABGA (13x15)
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 100 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 18
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-CABGA (13x15)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 5 ns
Memory Size 4.5Mbit
Package / Case 165-TBGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V