IL-S-14S-S2C2
JAE Electronics
Product No:
IL-S-14S-S2C2
Manufacturer:
JAE Electronics
Description:
CONN RCPT HSG 14POS 2.00MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Rows 1
Number of Positions 14
Color -
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Obsolete
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series IL-S
Note Contacts Not Included
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.079" (2.00mm)