IMSA-13103S-10A
IRISO USA Inc.
Product No:
IMSA-13103S-10A
Manufacturer:
IRISO USA Inc.
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.00MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Locking Ramp
Product Status Active
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series 13103S
Note Contacts Not Included
Mfr IRISO USA Inc.
Pitch 0.079" (2.00mm)