IN-P36BTEUW.35
Inolux
Product No:
IN-P36BTEUW.35
Manufacturer:
Inolux
Package:
4-PLCC
Description:
TOP VIEW / PLCC 4 / 3.6 X 3.1 X
User Guide
Wavelength - Dominant -
Configuration -
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 60°
Color White
Current - Test 30mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.60mm L x 3.10mm W
Millicandela Rating 5000mcd
Product Status Not For New Designs
Height (Max) 3.30mm
Supplier Device Package 4-PLCC
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Package / Case 4-SMD, J-Lead
Mfr Inolux
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V