INND-SS30WCG
Inolux
Product No:
INND-SS30WCG
Description:
DISPLAY 7SEG 0.3" SGL WHT 10SMD
User Guide
Color White
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.472" H x 0.287" W x 0.124" D (12.00mm x 7.30mm x 3.15mm)
Millicandela Rating 19.3mcd
Product Status Active
Series INND-SS30
Power Dissipation (Max) 114mW
Common Pin Common Cathode
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.30" (7.62mm)
Mfr Inolux
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V