INND-TS30GAG
Inolux
Product No:
INND-TS30GAG
Manufacturer:
Inolux
Description:
DISPLAY 7SEG 0.3" SGL GRN 10DIP
User Guide
Color Green
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.500" H x 0.300" W x 0.240" D (12.70mm x 7.62mm x 6.10mm)
Millicandela Rating 120mcd
Product Status Active
Series INND-TS30
Power Dissipation (Max) 114mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP (0.200", 5.08mm)
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.30" (7.62mm)
Mfr Inolux
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V