IS175B150KE
Ohmite
Product No:
IS175B150KE
Description:
175 W 150 OHMS 10%
Applications Heatsinkable
Tolerance ±10%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 150 Ohms
Series IS
Power (Watts) 175W