IS200B25RKE
Ohmite
Product No:
IS200B25RKE
Manufacturer:
Ohmite
Description:
200 W 25 OHMS 10%
User Guide
Operating Temperature -
Composition Thick Film
Applications Heatsinkable
Tolerance ±10%
Mounting Type Surface Mount
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 25 Ohms
Series IS
Power (Watts) 200W