Home / RF Antennas / IS.TBCONF.WIFI.2.4
minImg
IS.TBCONF.WIFI.2.4
Industrial Shields
Product No:
IS.TBCONF.WIFI.2.4
Manufacturer:
Industrial Shields
Description:
ANTENNA WIFI 2.4GHZ
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range -
Applications Wi-Fi
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination SMA
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 3.346" (85.00mm)
Product Status Active
RF Family/Standard WiFi
VSWR -
Series -
Antenna Type Whip, Right Angle
Frequency (Center/Band) 2.4GHz
Mfr Industrial Shields
Features -
Return Loss -
Package Box
Gain -
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)