IT3-100P-25H(04)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
IT3-100P-25H(04)
Description:
CONN INTERPOSER 100POS STACK
User Guide
Number of Rows 20
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness -
Contact Finish -
Height Above Board -
Mounting Type Stacking
Product Status Active
Series IT3
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.069" (1.75mm)
Connector Type Interposer
Features Locking
Mated Stacking Heights 15mm ~ 40mm