IT9100-CUV4A
Panduit Corp
Product No:
IT9100-CUV4A
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CABLE TIE YELLOW 124LBS 1.175'
User Guide
Tensile Strength 124 lbs (56.25 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Yellow
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series BELT-TY™ IN-LINE IT
Wire/Cable Tie Type Cable Tie, Parallel
Shelf Life Start -
Mfr Panduit Corp
Features UV Resistant
Shelf Life -
Length - Actual 1.175' (358.14mm)
Package Bulk
Width 0.350" (8.89mm)
Length - Approximate 14"
Bundle Diameter 3.94" (100.00mm)