KDV02DR360ET
Ohmite
Product No:
KDV02DR360ET
Description:
RES 0.36 OHM 0.5% 1/10W 0201
In Stock : 7990
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.012" (0.31mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 360 mOhms
Series KDV
Power (Watts) 0.1W, 1/10W