KDV04DR820ET
Ohmite
Product No:
KDV04DR820ET
Manufacturer:
Ohmite
Package:
0402
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.82 OHM 0.5% 1/8W 0402
In Stock : 9628
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 820 mOhms
Series KDV
Power (Watts) 0.125W, 1/8W