KMC8144TVT1000B
NXP USA Inc.
Product No:
KMC8144TVT1000B
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
783-FCPBGA (29x29)
Description:
IC DSP 783FCBGA
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TJ)
Non-Volatile Memory ROM (96kB)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 783-FCPBGA (29x29)
Clock Rate 1GHz
Series StarCore
Type SC3400 Core
Package / Case 783-BBGA, FCBGA
Voltage - Core 1.00V
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - I/O 3.30V