L04026R8BHLTR
KYOCERA AVX
Product No:
L04026R8BHLTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 6.8NH 200MA 900MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 450 MHz
Q @ Freq 12 @ 450MHz
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Inductance 6.8 nH
Series Accu-L® 0402
Type Thin Film
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.5GHz