L0603120GGSTR
KYOCERA AVX
Product No:
L0603120GGSTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 12NH 300MA 500MOHM SMD
In Stock : 5438
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 450 MHz
Q @ Freq 28 @ 450MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 12 nH
Series Accu-L®
Type Thin Film
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 3GHz